Mount Bar
 
 
Θέλεις Μάθημα?

SKI BUS

SKI BUS

Το Ski Bus της Ακαδημίας Σκι του Snowport είναι το νέο μας project με σκοπό να εξυπηρετήσει την επιθυμία των παιδιών 8 – 15 ετών για προπόνηση όταν οι γονείς/κηδεμόνες για διάφορους λόγους αδυνατούν να τα συνοδεύσουν οι ίδιοι.

Πέραν του πρακτικού, δηλαδή της μεταφοράς, τα “Ski Days with friends” αποτελούν μέρος της ανεξαρτητοποίησης, της ενδυνάμωσης προσωπικών χαρακτηριστικών και της απόκτησης νέων εμπειριών!

Οι ημερήσιες αναβάσεις με το Ski Bus είναι απόλυτα ασφαλείς.

-Τα παιδιά πλαισιώνονται από συνοδούς – προπονητές, συνεργάτες του Snowport, καθ’όλη τη διάρκεια της ημέρας από την παραλαβή τους έως και την παράδοση.

– Η μεταφορά με πούλμαν προς και από Χιονοδρομικό Κέντρο Παρνασσού πραγματοποιείται με συνεργαζόμενο πρακτορείο. Τα παιδιά παραλαμβάνονται από κεντρικούς σταθμούς με εκκίνηση στις 5.30 (κατά προσέγγιση ) και παραδίδονται σε αυτούς στις 19.00 (κατά προσέγγιση ). Το δρομολόγιο και οι ώρες παραλαβής/παράδοσης θα διαμορφωθούν ανάλογα με τις συμμετοχές. Το Ski Bus θα προσέρχεται στο ΧΚΠ έως τις 8.15 και θα αναχωρεί στις 16.00.

-Πρόβλεψη για τήρηση όλων των μέτρων κατά του Covid-19

Η προπονητική περίοδος για το 2022 είναι 15/1 – 20/3 (βλ. ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ), το προσφερόμενο πακέτο για το πρόγραμμα με μεταφορά είναι αυτό των 10 προπονήσεων (βλ. ΠΑΚΕΤΑ) και οι συμμετέχοντες καλούνται να διαλέξουν ημέρα προπόνησης που προτιμούν: Σάββατο ή  Κυριακή

ΚΟΣΤΟΣ / ΠΑΙΔΙ

550 € → Περιλαμβάνεται η οργάνωση, η μεταφορά & η διατροφή

*συμπεριλαμβανομένου Φ.Π.Α.

 

Το μεσημεριανό γεύμα θα λαμβάνεται μετά τη λήξη της προπόνησης (14.45-15.45) σε χώρο εστίασης του Σαλέ του ΧΚΠ και το menu θα καθοριστεί asap. Ενδιάμεσα, κατά τη διάρκεια του διαλείμματος (11.15-12.00) θα παιδιά θα πρέπει να έχουν το δικό τους snack pack (προτείνουμε: φρούτο, μπάρα δημητριακών ή σάντουιτς & χυμό) ή χρήματα για να αγοράσουν on spot την αντίστοιχη πρόταση ή ότι άλλο επιθυμούν.

ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
Παραλαβή παιδιών από σταθμούς στην Αθήνα 5.15 – 5.45
Αναχώρηση από τελευταίο Σταθμό (π.χ. Κηφισιά) 5.45
Άφιξη στο ΧΚΠ 8.15
Έναρξη προπόνησης 8.45
Διάλειμμα για γεύμα pic nic 11.15 – 12.00
Λήξη προπόνησης 14.00 ή 14.30
Μεσημεριανό φαγητό 14.45 – 15.45
Αναχώρηση από ΧΚΠ 16.00
Άφιξη στον πρώτο Σταθμό στην Αθήνα (π.χ. Κηφισιά) 18.30
Παράδοση παιδιών στους σταθμούς στην Αθήνα 18.30-19.15
Προτεινόμενα Παρνασσός
Ski Week
Lesson Selection
Προτεινόμενα: Παρνασσός